Modele anatomiczne

Modele anatomiczne nie tylko do nauki anatomii, ale także weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy dostać w profesjonalnych sklepach. Jednak nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych elementów ciała na których uczą się przyszli specjaliści i poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest bardzo wielki. Niezwykle powszechne są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • nowych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie sporo się nauczyć. Możemy dodatkowo kupić właśnie i całkowicie jedną np łapkę psa do szkoły robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one bardzo starannie odwzorowane, dzięki czemu uczeń w szybki sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość wyłącznie ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które przedstawiają przebieg choroby i jego etapy u kota. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak stawy itd. Inne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do także niezwykle rozpowszechnionych i interesujących. Co zwierają: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą także zaopatrzony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie stworzone i dają możliwość przyszłemu weterynarzowi zrobienie perfekcyjnego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Posiadają także ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa położyć w dowolnym miejscu i nauczyć się przeprowadzać zabiegi.
Oczywiście jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt potrafią być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i żeby odtworzyć ich fragmenty powinno się je zwiększyć.

Takim przypadkiem może być model głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Reprezentuje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone to np mrówka 30x powiększona. Znakomicie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne możemy kupić np jak model stopy konia. Są on w kilku rodzajach i jest stworzony jako model 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także szczególnie wielkim zaangażowaniem. Wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam pasują zawsze potrafimy złożyć swoje zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i promowane firmy, jakie są od lat na rodzimym rynku.


Możesz również polubić…